BRANŞ DERSLERİMİZ
SATRANÇ

Okulumuzda Fadik Balaman Kaymak tarafından haftada 1 saat olmak üzere satranç dersi verilmektedir. Derslerimizde satranç panosunda her hafta yeni bir taşı, bir sonraki hafta bir önceki ve yanındaki taş anlatılmaktadır. Taşların hareketleri tamamen anlaşılır hale geldikten sonra turnuva takımı üzerinde ikili maç alıştırmaları yapılmaktadır.

Fadik Balaman Kaymak

1978 İstanbul doğumludur. 1996 yılında Haydar Akçelik Çocuk Gelişimi bölümünden mezun olmuştur. 2001 yılında Fatih Üniversitesi Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümünü tamamladıktan sonra 2009 yılında Türkiye Satranç Federasyonu Antrenörlük eğitimini bitirmiştir. Şuan da Çağdaş Drama Derneği Yaratıcı Drama Eğitimi almaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir. 

DANS

Okulumuzda Kutsal Zeren tarafından haftada 1 saat olmak üzere dans eğitimi verilmektedir. Çocuklarla onların motor gelişimini destekleyici göz ve el ayak koordinasyonlarını ve yön duygularını arttırmak, ritm ve müzik bilgilerini geliştirme amaçlı eğitim yapmaktayız. Derslerde kullanılan şarkılar popüler ve onların normal hayatta da dinledikleri, sevdikleri şarkılardan seçilmektedir. 

Kutsal Zeren

1981 Bursa doğumludur. Dans hayatına 8 yaşında Bursa Karagöz Halk Danslarında başlamıştır. 2000 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliğini kazanmasıyla latin dansları ile tanışmıştır. 2002 yılından beri latin dansları eğitimi verdiği bir dans okulu vardır. 

MÜZİK

Okulumuzda Arsevi Özkara tarafından Orff Öğretisi ile Müzik Eğitimi uygulanmaktadır. Orff öğretisi çocuğun kuşkusuz ifade alanı olarak kullandığı dil, dans, müzik yollarını kapsayan bir öğretidir Bu yolla çocuğun müzikal öğeleri edinirken kendisine en yakın ifade şeklini seçebilme imkanı yaratılmış ve sunulmuş olur. Baş roldeki çocuk, öğretmen ise rehberdir. Bu sınıfta yanlış ya da doğrunun olmadığı anlamına  gelmektedir, sadece yapmak ve yaşamak esastır. Böylece materyal uygulamarında kuşkusuz en önemli noktanın süreç olduğu anlaşılmaktadır. Süreç, her çocuk için ve grup olarak müzikal ve hareketsel yolculuğu kapsar. Süreçteki farkındalık gelişimi, müzik ve harekette yaratıcılığın gelişmesini de tetikler. Böylece diyebiliriz ki Orff Öğretisi kendi içindeki sistemli süreci ile çocuğun müzik yolculuğunun başlaması ve gelişerek devam etmesini hedefler. 

Arsevi Özkara

1982 yılında Köln'de doğmuştur. 2000 yılında Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi (Piyano-Viyolensel) 'nden mezun olmuştur. Liseyi bitirdikten sonra 2001 yılında başladığı a Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilidim Dalı Piyano bölümünden 2005 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisans programını Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi'nde tamamladıktan sonra 2008-2009 yıllarında Salzburg Mozarteum Üniversitesi'nde müzik ve dans pedagojisi eğitimi almıştır. Katıldığı sempozyum, seminer ve özel kurslardan bazıları ise; "Müziği Yaşa Hareketi Yaşa" , " Hareket Tasarımı, Doğaçlama Dans ve Grup Oyunları için Materyal, Müzik ve Oyuncak", "Orff Öğretisi Yaklaşımında Yaratıcı Müzik ve Hareket", İlkokul Öncesi Eğitimde Orff Öğretisi Yaklaşımında Yaratıcı Müzik" ve "İlkokul Öncesinde Yaratıcı Drama" 'dır.